neclar

Incontinenta urinara

Postata de GRISA cu 12 ani in urma.

buna ziua,
la sfarsitul urinarii ramane urina pe canal (cred) si dupa urinare ma trezesc ca mai curge urina necontrolat pe chilot, este extrem de neplacut ...
Ma tratez cu fokusin, insa degeaba.
Poate sa-mi spuna cineva , un alt tratament sau alta recomandare?
Mentionez, ca iau medicamente antidepresive si antiparkinson.
multumesc!!!!

Raspunsuri (4)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

ne-ati putea scrie de cat timp urmati tratament cu acel medicament? si cand ati fost ultima oara la o evaluare urologica?

va urez o zi buna

grisa53

acum 12 ani

buna ziua,
Va multumesc pentru promptitudinea raspunsului.
Acest tratament il urmez de 1 an de zile, fara intrerupere. Concomitent am luat 30 de zile si prostamol uno, am baut ceai de pufulita 2 luni etc.
Evaluarea facuta ultima data de catre un medic urolog a fost in septembrie 2010.
analize medicale: PSA rezultat : 0,50 valori referinta : 0 - 4 ng/ml
- examen microscopic in camera de numarat: PIURIE ABSENTA
10 LEUCOCITE/MMC:PIURIE PREZENTA
- UROCULTURA NEGATIVA
ECOGRAFIE(PELVIS):prostata 36/49/37 mm VN fara modificari. Reziduu vezical absent.
diagnostic: HBP vezica neurologica spastica
Intrucat, starea mea de sanatate a fost mai complicata din punct de vedere NEUROLOGIC, am neglijat partea UROLOGICA si nu m-am prezentat, dupa 3 luni la control de specialitate.

va doresc o zi linistita!

tot o bolnavá

acum 12 ani

Am citit aici cazul dvs.dupá cele scrise consider cá aveti o Incontinentá mai jos aveti un link unde gásiti mai multe detalii. Paná cand ajungeti la un medic folositi Absorbante urologice -se gásesc la farmacii sau la dogerii

//sfatulmedicului.ro/incontinenta-urinara-la-femei

BGabitza

acum 11 ani

Am citit despre cazul dvs .Si eu am astfel de probleme ,din cauza unei operatii la zter am rámas cu astfel de simptome medicul urolog mi-a prescris sonda urinará si cu ajutorul acestei sonde de unicá folosintá ( mi-o introduc singurá ,necesitá o atentie mai máritá ) dar e foarte utilá se goleste bine vezica si senzatia de golire duce la usurare .Consultati un medic urolog Vá doresc multá Sánátate