Incontinenta urinara?

Incontinenta urinara

Postata de gabriela283119114 cu 15 ani in urma.

Cred ca am Incontinenta urinara, deoarece dupa ce urinez la baie, inca cateva minute abia ma retin sa nu urinez in continuare..dupa urinare nu mai urinez in cantitati mari...doar stropi urat mirositori. Si as vrea sa stiu ce cauzeaza aceasta boala, si cu ce as putea sa o tratez. Va Multumesc!

Raspunsuri (2)

Dorina6899908

acum 15 ani

Mergi si fa un examen de urina,sigur ai o infectie urinara. Incontinenta se manifesta la efort,cum ar fi tuse, stranut, ras, ridicarea unei greutati,etc. Plus ca nu exista nevoia de a urina imediat si nici miros urat al urinei. Cauzele pot fi mai multe : vezicale, uretrale sau neurologice.

Marcel6114450

acum 15 ani

Corect, in plus ideal ar fi sa bei cat mai multe lichide si sa mergi cat mai des la toaleta sa nu stagneze urina, mai ales ultima parte din actul urinarii (acest lucru ar favoriza infectiile urinare). Oricum, ar trebui tratata cauza problemei.