Incontinenta urinara si ruptura de perineu

Incontinenta urinara

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

as dorii sa stiu cate zile sunt nevoita sa stau in spital dupa nastere, cate zile sau saptamani nu voi avea voie sa stau in sezut si cat de mare este incizia (am inteles ca perineul este intre zona genitala si anus)pana unde va fii incizia ? Pana la anus? Astept raspunsul dvs. Va multumesc. La revedere.

Raspunsuri (7)

georgeta176

acum 15 ani

dupa nastere, daca totul va fi ok, vei sta 3-4 zile in spital si in sezut nu vei putea sa stai vreo saptamana, dupa care, incet incet iti vei reveni.incizia se face din cate stiu eu oarecum oblic, spre anus si nu ar trebui sa fie prea mare. Din cate imi amintesc, cau au trecut vreo 10 ani ...

comentarii utilizatori

acum 15 ani

daca cineva stie despre operatie laser ,,ruptura de perineu va rog sa_mi trimita si mie un mesaj ...multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Cu o seara inainte de data la care va scriu, facusem un control ginecologic, la care mi sa pus si diagnosticul de ,,Ruptura de perineu"..desii medicul meu ginecolog era in cunostiinta de cauza, ptr. in urma cu 1 an si 10 luni nascusem un baietel de 4.320 gr. In ceea ce ma priveste, mi-a spus, ca pot trai mult si bine cu ,, ruptura", doar ca la batranete o sa fie putin mai ,,greu", ac***a in vedere pierderea de urina...involuntara..la efort sau la stranut. recunosc, nu ma doare nimic, doar cand sunt constipata atunci este mai nasol..PS. nu mi-a recomandat nici un fel de operatie, pot sa stau in sezut, n-am nimic....Va doresc sanatate maxima tuturor femeilor !

comentarii utilizatori

acum 15 ani

ma confrunt cu aceasta problema de 3 ani de cind am suferit o operatie de extirparea uterului si am fost chiar azi la ginecolog si mi-a spus ca posibil singura solutie este sa ma operez adica sa imi puna o proteza dar operatia este foarte costisitoare in jur de 5000 de euro aici in grecia. daca ma poate ajuta cineva cu vreun tratament naturist pt ca nu am posibilitatea sa platesc atit si e ceva foarte jenant va multumesc !!!

draghici alin

acum 13 ani

imi puteti spune si mie cat costa o operatie cu laser la ruptura de perineu? si cat costa o operatie normala astept raspunsul dumneavoastra. VA MULTUMESC.

mery

acum 13 ani

in jur de 600 ron la ploiesti ph

anna

acum 10 ani

am 51 de ani si vreau sa va spun ca in urma cu o saptamana am fost operata de ruptura veche de perineu,daca aveti asa ceva va rog din suflet operativa in tinerete cat tesuturile sunt inca elastice si se prind usor,acum operatia este cam degeaba pentru ca deja chilotul se uda in continuare si am suferit si am dat o groaza de bani degeaba..