Incontinenta urinara - exercitiile Kegel, stilul de viata, stresul, sarcina, greutatea

Incontinenta urinara

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Buna ziua va scriu in speranta ca voi gasi un sfat inainte de a ajunge la medic..Acum 7 ani am facut un avort iar la 2 ani dupa aceea am inceput sa lucrez la o papetarie unde era necesar sa ridic foarte multe greutati iar aku la 7 ani dupa incident in momentul cand stranut sau tusesc fac pe mine.Imi puteti spune cauza?
Multumesc

Raspunsuri (3)

ANTONIA391448

acum 15 ani

aveti probleme cu rtnichii urgent la medic

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Poate vi se va parea ciudat faptul ca o tanara de 17 ani va scrie despre aceasta deficienta!De aproape 10 luni am simptomele exprimate mai sus, m-am adresat unui medic in speranta ca voi gasi o solutionare a problemei mele dar nu a fost asa!medicul mi-a facut un control de urina si mi-a spus ca nu am nimic!Pentru o tanara ca mine este un total disconfort sa stau cu gandul ca trebuie sa ma duc la toaleta din 3 in 3 ore sau chiar mai putin! din ce am citit pe acest site, cred ca este vorba de incontinenta urinara din cauza stresului si din cauza luarii in greutate aproximativ 4kg

comentarii utilizatori

acum 14 ani

Dispozitive medicale Kegel pentru antrenarea muschilor pelvini si tratament incontinenta urinara gasiti pe www.kegel8.ro sau pe www.sanatatesexuala.ro.
Bucurati-va si dumneavoastra de beneficiile noilor dispozitive Kegel8 care trateaza incontinenta urinara si antreneaza muschii pelvini, imbunatatind astfel si viata sexuala.
Detalii la 0742054762