incontinenta urinara dupa mictiune

Incontinenta urinara

Postata de mika33 cu 14 ani in urma.

am 29 de ani ,acum 4 luni am nascut si de doua saptamani mi se intampla ceva ciudat ....dupa mictiune am o incontinenta urinara ...posibil sa fie o infectie urinara? testul clamydia si un alt test la secretie tocmai l-am facut si nu am nimic .trebuie sa consult un medic urolog sau unde ma sfatuiti sa ma duc?

Raspunsuri (4)

Adrienne

acum 14 ani

Diagnosticarea tipului de incontinenta urinara o face medicul ginecolog. O cauza poate fi [ ac***a in vedere ca ai nascut de curand ] ruptura de perineu. Acest lucru consta in relaxarea aparatului musculo- aponevrotic al perineului. Tratamentul este chirurgical deoarece,cu trecerea timpului, se agraveaza. Centrul Medical GYNECOLAND rezolva problema chirurgical, intr-o singura zi. Multa sanatate !

mika33

acum 14 ani

merci mult adrienne ,totusi vreau sa te mai intreb ceva ,eu am fost la ginecolog acum doua saptamani , nu avea cum sa vada atunci daca am asa ceva?

Adrienne

acum 14 ani

Incearca si la un alt medic...............intreaba-l direct ce pare are despre acest lucru..........poate este altceva,dar este bine de investigat orice posibilitate. Este o situatie f. neplacuta, care-ti poate afecta viata normala de zi cu zi.

mioara

acum 14 ani

am avut 2 nastei naturale. cum stiu dc vaginul meu este prea larg sau are dimensiunile normale?aparatul kegel 8 plus e bun?