Exercitiile Kegel

Incontinenta urinara

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Eu am inceput aceste exercitii dupa nastere, cand muschii pelvini nu mai erau deloc tonifiati. Intr-adevar, si la mine functioneaza, aveam si un pic de incontinenta urinara inainte iar acum lucrurile s-au rezolvat. Deci, daca nu sunt grave, se poate si fara bisturiu.

Raspunsuri (3)

vlad26

acum 15 ani

Da, ai dreptate Alina, ar fi chiar indicat ca medicii sa recomande si astfel de exercitii. Multe probleme se pot rezolva si fara medicamente sau interventii chirurgicale. Si rezultatele sunt pe masura. Stiu ca ar putea ajuta si in obtinerea mai usoara a orgasmului si la barbati si la femei astfel de exercitii. Si cred ca nu exista contraindicatii...

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Practic aceste exercitii de mult timp. Imi plac pentru efectul super ce il am in acel timp si dupa. Incercati si nu ve-ti fi dezamagite! Poteti incerca acesta si in timp ce faceti dragoste!!!!!!! Iar reactia partenerului - nu se va lasa asteptata.
Mult succes tuturor!

Dorina6899908

acum 15 ani

Alina si Tina,sunteti acceas persoana,bravo!!!!,ti-a cazut Laura in plasa. Speri sa mai intre si altii,daca nu,intri iar tu cu: Irina,Dorina,Eva,Simona Bargan,Miri, Florin Stefan,Nasol moment,Ayana, etc.,mai inventezi tu,ca vad ca ai imaginatie bogata. Te distrezi bine, noapte de noapte?? Esti sigur{a} ca esti bine la MANSARDA???? Dragi forumisti de buna credinta,inainte de a va lansa in discutii, mai vedeti si profilul utilizatorului,sa vedeti cu cine vorbiti. Am de gand sa te urmaresc pana incetezi sa-ti mai bati joc de oameni. Pe curand!!!