enurezis

Incontinenta urinara

Postata de silvia11186510 cu 14 ani in urma.

am 35 de ani si ma confrunt cu aceasta boala enurezis noctur am fost la n'' medici nici un rezultat oameni buni ajutati ma sunt disperata este foarte greu vreau sa va spun ca am inaintat in varsta si se intampla seara de sear

Raspunsuri (15)

daniela

acum 14 ani

De cand ti se intampla acest lucru? Alte simtome nu ai, rinichii nu te supara?

SILVIA111

acum 14 ani

DE LA VARSTA DE 12 ANI DAR A INCEPUT O DATA LA 3 LUNI SI INAINTANT IN VARSTA SA AGRAVAT SE INTAMPLA ZI DE ZI AM RMN FACUT SPINA BIFIDA NU AM LA UROLOG AM FOST NIMIC DECI NU IMI DA NIMENI DE CAP AM ZIS POATE LA BUCURESTI DAR UNDE SA MA DUC CA NU CUNOSC NICI UN DOCTOR BUN EU MI AM FACUT SINGURA MEDICAMENTATIA CITIND MULTE CARTI DE MEDICINA SI LA ORA ACTUALA MA TRATEZ CU MINIRIN DAR DACA IL OPRESC SE INTAMPLA DECI LA ORA ACTUALA ACEST MEDICAMENT ESTE VIATA MEA SI MAI RAU DIABIA IL MAI GASESC SI IN BUCURESTI

silvia111

acum 14 ani

a am uitat nu am alte boli decat un disc herniat L5-S1 si inca ceva am doi copii am vrut sa i nasc normal crezand ca va avea loc o schimbare in organism dar copii sau nascut cu greutate mare 4700kg-4300kg pe perioada sarcini nu se intampla aveam nopti linistite

nelu

acum 14 ani

este un medicament -noxenur-incearca cu asta pt enurezis 0740119417

manu

acum 14 ani

unde pot gasi sau comanda noxenur

erica

acum 14 ani

enurezisul nocturn este mai degraba un fenomen de somatizare decat o afectiune fizica in sine.va recomand sa consultati un consilier/psiholog, intrucat problemele dumneavoastra pot fi determinate de dezechilibre afective.nu am intalnit enurezis la persoane adulte, insa la copii si adolescenti este o modalitate a inconstientului de a atrage atentia asupra unor tulburari de natura afectiva. sper ca v-am fost de folos, sau cel putin v-am oferit si o alta abordare.

silvia11186510

acum 14 ani

oameni buni am fost peste tot si la psiholog, si la dr n..... si prin biserici si cu acupunctura ,am facut si rmn si elecroencefalograma si tomograf nici un rezultat aceasta boala nu cred ca are vindecare doar eu singura deocamdata mi am gasit leacul sa spun asa documentanduma am gasit un medicament minirin pe care il iau seara fara el sunt distrusa de ce? pt ca daca nu il iau se intampla aceeasi problema

ann

acum 8 ani

cum ai rezolvat? te rog sa mi spui si mie eu am 24 de ani este infiorator Multumesc

Gabriela

acum 13 ani

Am intrat pe acest site din intimplare, cautand ceva pt. sora mea, si am citit cu ce se confrunta Silvia111....Vreau sa te incurajez sa faci 15-20 sedinte de acupunctura, deoarece eu m-am confruntat cu aceasta situatie, fiica mea a avut aceasta suferinta pana la varsta de 10-11 ani, cand am primit aceasta recomandare din partea unei persoane binevoitoare, dupa a saptea sau a opta sedinta nu a mai facut niciodata (acum are 32 ani), dar eu am continuat sedintele pana la 20.Mentionez ca le-a facut zilnic. Va doresc insanatosire grabnica.

A....

acum 12 ani

Sunt foarte multi care nu au deloc curajul sa vorbeasca despre aceasta problema.eu am 42 de ani si de ani de zile cu enurezis.ce tratament faci?ce folosesti noaptea pt. protectie? daca vrei sa discutam scrie-mi pe [email protected] .merci numai bine!

enurezis

acum 10 ani

Salut silvia, am 22 de ani, si am aceeasi problema:) Eu am gasit un tratament care deocamdata da roade:) Daca nu ai gasit nici un tratament poti sa imi scri: pe mail si vorbim mai multe:)

Manu

acum 9 ani

In 1989 m-a ajutat D-zeu sa gasesc un doctor neurolog pediatru intradevar calificat ,nu in orasul unde locuiesc ci judetul Buzau,doamna doctor era deja la pensie. Tratamentul a fost doar cu vitamine si anumite produse care relaxeaza creierul si mareste atentia pentru detalii: [email protected]

Ade

acum 8 ani

Mai poate fi găsit acest dr, Manu?

Zory

acum 8 ani

Buna!!!!ma confrunt cu aceasta boala si nu stiu ce sa fac.am 28 de ani si de 3 ani încoace au apărut aceste probleme in viata mea,am RMN facut,medici nu au nici o explicație .

Utilizator11591427395

acum 3 ani

Sunt si eu cu aceeași problemă si nu mai stiu ce sa fac...sunt disperată,imi poate spune cineva ce medicamente se mai găsesc acum?