despre Veziva neurogena ?

Incontinenta urinara

Postata de Ana mai cu 11 ani in urma.

In cat timp se trateaza "vezica neurogena"? Urmez un tratament cu Vesicare, ceaiuri si Renostim si parca nu-mi trec aceste simptome suparatoare de la nivelul abdomenului inferior. Tot simt acea apasare si senzatia unei vezici pline, ceea ce ma face sa merg des la toaleta.Incep sa intru in panica, pt ca vad ca nu-mi trece....

Raspunsuri (3)

BGabitza

acum 11 ani

Am citit despre cazul dvs .Si eu am astfel de probleme ,din cauza unei operatii la zter am rámas cu astfel de simptome medicul urolog mi-a prescris sonda urinará si cu ajutorul acestei sonde de unicá folosintá ( mi-o introduc singurá ,necesitá o atentie mai máritá ) dar e foarte utilá se goleste bine vezica si senzatia de golire duce la usurare .Consultati un medic urolog Vá doresc multá Sánátate

Ana mai

acum 11 ani

Multumesc mult pt raspuns. Acum urmez un tratament si parca simptomele s-au mai ameliorat, desi uneori am aceasta senzatie neplacuta...

Ancuta75

acum 10 ani

Tatal meu se confrunta cu aceeasi problema ca a ta Ana mai , de cateva luni. Si-a facut toate analizele posibile. Prostata este ok. Infectii urinare nu au iesit . Cu toate astea medicii nu au putut sa ii puna un diagnostic. Are stabilit un tratament
AMITRIPTILINA(25mgx60cp), 1cp(25mg) x 2/zi, 3 luni;
- DIUROSEPT o cana de ceai(250ml)x3/zi;
- DRIPTANE(5mgx 60cp), 1cpx2/zi , 3 luni;
- CELEBREX(200mgx30cp), 1cp/zi, la nevoie
dar nu se observa nici o ameliorare.
Simte acea apasare si senzatia unei vezici pline si trebuie sa se duca la toaleta. L-a innebunit asta. Nu stiu ce sa mai facem....Nu stim efectiv care e cauza.
Ma poate ajuta cineva care a trecut prin asa ceva?
Multumesc mult
Anca