despre incontinenta urinara

Incontinenta urinara

Postata de [email protected] cu 14 ani in urma.

Am 47 de ani si sunt operata de 3 ani de cancer de col uterin.de 2 ani de zile ma confrunt cu o serie de probleme urinare :incontinenta urinara:am facut mai multe investigatii si tratamente dar nu am rezolvat nimic ba din contra s a inrautatit acum medicul care m a operat mi a dat un tratament vesicare dar fara rezultat pierd incontinoare urina fara sa o pot controla sunt disperata si nu stiu ce sa fac va rog sa mi dati un sfat sau sa mi spune ti ce sa folosesc sa scar de acest lucru va multumesc

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 14 ani

Aceasta interventie chirurgicala se face f. aproape de vezica urinara. Este posibil sa se fi atins eventual un nerv.......Ai facut ecografii abdominale sau transvaginale sa vezi starea vezicii urinare,eventual a uretrei.....Multa sanatate !

Adrienne

acum 14 ani

Cauza principala a aparitiei vezicii hiperactive,este functionarea defectoasa a " deltrusorului ",un muschi al vezicii urinare [ muschi neted ce inconjoara colul ]. Deci, problema a aparut in urma unei leziuni nervoase ,produsa in timpul interventiei chirurgicale. Nu cred ca se poate face mare lucru decat urmand fel de fel de tratamente, cu mai multa sau mai putina eficienta. Multa sanatate !

nechita viorica

acum 14 ani

VA MULTUMESC DIN SUFLET PENTRU AJUTOR
SA AVETI MULTA SANATATE VA DORESC DIN SUFLET