Cum se tratează făcutul in pat?

Incontinenta urinara

Postata de Utilizator11698662512 cu 6 luni in urma.

Salut , am 17 ani si nu știu cum pot rezolva aceasta problema , doctora mi-a spus ca am Spina bifida sau ceva de genul dar nu prea cred , deoarece din ce m-am documentat aceasta nu ar avea treaba cu făcutul in pat , va rog frumos dacă cineva a dat de aceasta problema si a rezolvat sa imi spună si mie 🙏🏻

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 luni

Buna ziua,

Spina bifida este o afectiune congenitala a coloanei vertebrale, care poate avea diferite grade de severitate si poate afecta diverse aspecte ale vietii unei persoane, inclusiv controlul vezicii urinare si intestinului.

Daca nu sunteti convinsa de diagnosticul primit sau aveti intrebari cu privire la simptomele dumneavoastra, este important sa cereti o a doua opinie medicala. Un alt specialist sau un medic cu experienta in tratamentul Spina bifida va poate ajuta sa intelegeti mai bine afectiunea si sa explorati optiunile de tratament si gestionare a simptomelor.

De asemenea, este posibil sa fie util sa cautati sprijin in cadrul comunitatii de persoane care traiesc cu Spina bifida sau cu afectiuni similare. Aceste grupuri pot oferi sfaturi, informatii si sustinere din experientele lor personale.

Va recomandam sa va programati la un medic urolog pediatru: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Malformatii-congenitale/spina-bifida-cauze-simptome-tratament_17356