Cum pot sa scap de infectie urinara?

Incontinenta urinara

Postata de Utilizator11537629295 cu 5 ani in urma.

De aproape un an am infectie urinara la fiecare 4 -5 saptamani, iau antibiotic 3 zile imi trece apoi dupa 4 -5 saptamani imi apare iar ...Luna trecuta am luat un tratament pt tratarea tractului urinal si prevenirea infectiilor bacteriene ,acum iar am aceleasi sintome...Totusi, e ciudat ma ustura rau ,am senzatia ca trebuie sa urinez, dar urinez mult si des , dar senzatia de usturime si de urinat nu dispare niciodata .Eu sunt in Anglia, medicul meu de familie mereu imi da antibiotic pt 3 zile imi trece si apoi iar de la capat, i-am spus ca nu mi se pare normal sa am asa des si mi-a dat pt 7 zile antibiotic insa e la fel ...Ce ar trebui sa fac ???multumesc!

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/infectiile-de-tract-urinar-la-femei-cistita-acuta-cronica-interstitiala-_589