Cum ma vindec?

Incontinenta urinara

Postata de Membrutudordiana89 cu 8 ani in urma.

Buna seara!

De aprox 1-2 luni am scurgeri urinare necontrolate si nu stiu ce trebuie sa fac. Am inteles ca este vorba de incontinenta urinara si ar trebui sa ma operez. Ma gandesc ca nefiind un stadiu avansat, as putea trata si altfel? Ma puteti ajuta, va rog cu informatii?

Multumesc!

Raspunsuri (2)

Membrutudordiana89

acum 8 ani

Intr-adevar, fiind vorba despre un stadiu incipient, incontinenta urinara se poate trata prin kinetoterapie si electrostimulare. Eu am facut la un cabinet de recuperare medicala, Terapie pentru Miscare, cu *** un adevarat profesionist care a stiut cum sa comunice cu mine astfel incat sa nu existe situatii stanjenitoare...pentru ca, de ce sa nu recunoastem, este si asta o problema. Nu sta pe ganduri si mergi la kineto! Multa sanatate!

buns

acum 8 ani

Nu este ceva de operat. Va trece de la sine. Este vorba de un conflict emotional care duce la aceasta manifestare si anume un conflict teritorial (sot, copii, vecini, mama). Cand un animal sau om nu este stapan pe teritoriul sau incepe sa-l marcheze automat cu urina.
Cauta in google "noua medicina germana sau noua medicina germanica".
Un medic german a descoperit cauza si manifestarea la aproape toate bolile. Ceea ce medicina nu stie deloc.