copilul meu face pipi pe el

Incontinenta urinara

Postata de mihaela gabriela6 cu 13 ani in urma.

buna ziua am o fetita de 2 ani si 10 luni nu mai foloseste pampers de 1 an,problema mea este ca de la un timp a inceput sa faca pipi pe ea mentionez de cateodata zice ca face pipi si mergem la baie,noaptea spune mereu niciodata nu face pe ea,nu stiu de ce face pe ea,cateodata vad cva nici nu-si da seama ca facepipi,nu face mult putin credeti ca ar putea fi racita la organele genitale sau ce ar putea fi?Varog sa ma ajutati sa-mi dati un raspuns multumesc.

Raspunsuri (6)

Filipa

acum 13 ani

Da, e posibil sa fie racita. Mergi de urgenta la dr.

marilu123

acum 13 ani

poate fi racita la vezica urinara nu la organele genitale, dar ar trebui sa o usture sau sa faca febra, eu zic sa mergi cit mai repede la medic poate fi o problema neurologica.

catalina

acum 13 ani

Si eu am o fetita de 2 ani si 7 luni,de mai bine de 1 an am scos pampersul dar ea inca nu spune cand face pe ea,daca eu nu o pun ea nu zice,culmea nu a zis niciodata.In rest e foarte isteata,vb bine,intelege tot si retine foarte usor,o fi vrea problema cu ea sau e doar mai puturoasa?

valy

acum 10 ani

buna,si eu am o fetita de 2 ani si 7 luni. face pipi la olita singura,dar de 2 zile tot face pe ea,nu f mult dar face,cred ca este racita. ce ii pot da ca sa ii treaca aceasta mica problema? trebuie neaparat sa merg la doctor? va rog astept raspunsuri. multumesc

nicoletateicu@

acum 8 ani

Am o fetiță de 8ANI ȘI FACE PIPI ÎN PAT DE MAI MULTE ORI PE NOAPTE CE SFAT ÎMI DAȚI SUNT DISPERATA

Steluta

acum 7 ani

Buna ziua,am un baietel de 5. ani inca face pipi noaptea pe el,cu asi putea sa l ajut,m ar interesa un tratament care sa l ajute sa i dezvolte acest simt ,mi e rusine sa l las la gradi la programul prelungit,sau cand mergem pe undeva,scapa pe el de fiecare data !!!!!! Ajutor va rog !!! Multumesc frumos !!!