Contractii ale muschilor stomacului?

Incontinenta urinara

Postata de elena794117188 cu 14 ani in urma.

Buna ziua,
Va rog lamuriti-ma daca se poate , in urmatoarea problema: Sotul meu, a facut o infectie urinara acum doua zile si a inceput sa ia prostenal. Se vad ameliorari, deja poate sa urineze si usturimile nu mai sunt asa de mari. Problema este ca am observat ca avea niste zvacniri puternice ale stomacului spontane, atat de mari incat m/am speriat. L/am intrebat daca o face intentionat si mi/a raspuns ca este ingrijorat si nu stie ce i se intampla. NU are dureri , dar contractiile muschilor stomacului sunt puternice, vizibile prin haine, se aseamana cu cele care se vad, la orice om , cand sughitam. Dar el nu sughite ci doar stomacul, sau mai bine zis muschii stomacului i se contracta in asa fel. ce poate fi??? NU am mai vazut asa ceva. Oare ma poate cineva lamuri? despre ce este vorba??? va multumesc,.

Raspunsuri (1)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Trebuie examinat de catre medic, se ia in discutie o prostatita - infectia prostatei +/- infectie urinara. Cat despre "contractiile muschilor stomacului" trebuie examinat de medic, pentru a vedea despre ce e vb.