ce trebuie sa mai fac?

Incontinenta urinara

Postata de mariana689 cu 14 ani in urma.

prezint tot timpul o usturime in zona exterioara a organelor genitale,mentionez ca mi-am facut toate analizele de secretie si de urina ,nu prezint nici o infectie urinara sau ginecologica,examenul papanicolau este normal ,am primit un tratament cu unguent fluocinolon,de 3ori pe zi dar usturmile sant prezente aproape tot timpul si simt ca cedez nervos.mentionez ca am 49 de ani ,inca mai am ciclu lunar,nu am partener .va rog sa ma ajutati cu aceasta problema.cu stima si respect ,

Raspunsuri (3)

mari

acum 14 ani

De ceva vreme ma confrunt cu aceasta problema , scap inconstient urina ,nu pot sa ies din casa fara tampon .Daca stiti un tratament va rog sa ma ajutati .Va multumesc si multa sanatate1

davida andreea

acum 14 ani

pt mari nu ai spus din ce oras esti s ar putea sa ai vez hiperactiva eu am facut ex urina urocultura lama la gineco doct mi a recomandat vesicare se compenseaza de med de fam la jumatate el costa de fapt 170ron daca vrei sa vorbim scrie mi la [email protected] sanatate

davida andreea

acum 14 ani

si eu am patit la fel ca tine am facut spalaturi externe cu ceai de galbenele cu putin bicarbonat si canesten crema mi a trecut in 10zile sanatate