ce sa fac?

Incontinenta urinara

Postata de lavinia121 cu 14 ani in urma.

am 19 ani si am deja pierderi vaginale.as dori un sfat daca se poate cum sa scap- de ele?

Raspunsuri (2)

selinuta20

acum 14 ani

nu o sa scapi de pierderile vaginale pentru ca daca nu leai avea ai racii foarte repede sunt sanatoase nu te ingrijora sunt normale foloseste protej sleep pe chilotei si mai spalate cu ceai de musetel seara cu irigatorul sau fara cum iti e mai usor.multe femei le au si altele fac tratamente ca sa le aiba esti norocoasa.

Adrienne

acum 14 ani

Aceste scurgeri vaginale [ infectii vaginale micotice ] de obicei dispar singure,fara tratament,la inceperea menstruatiei,deoarece aceasta creste ph-ul vaginal si in consecinta face sa scada acei fungi. Dar, sunt si vaginite care afecteaza serios viata de zi cu zi si care sunt mai dificil de prevenit si de tratat. Trebuiesc evaluate din punct de vedere medical. Deaceea este recomandat sa consulti un medic ginecolog,sa faci o analiza de secretie vaginala,pentru a se sti sigur despre ce este vorba si pentru a primi tratament. Multa sanatate !