Ce inseamna Epitelii plate extrem de frecvente?

Incontinenta urinara

Postata de florina_d cu 13 ani in urma.

Buna ziua! Ieri mi-am luat analizele facute in urma cu 10 zile in urma si rezultatele au fost bune, cu exceptia comentariului facut la Biochimie urinara: "Extrem de frecvente epitelii plate izolate si grupate in placarde" . Am cautat pe net si nu am gasit niciun raspuns concret despre ce ar putea insemna asta. Poate cineva sa ma ajute cu informatii? Va multumesc!

Raspunsuri (7)

anonim

acum 12 ani

Poate te ajuta acest site //sfatulmedicului.ro/analize/sediment-urinar_406

mariana

acum 12 ani

acid ascorbic pozitiv epitelii plate numeroase leucocite rare va multumesc

mariana

acum 12 ani

acid ascorbic pozitiv epitelii plate numeroase leucocite rare va multumesc

claudia

acum 11 ani

va rog frumos daca imi puteti spune ce inseamna "relativ frecvente leucocite, frecvente epitelii"- diagnostic in urma analizelor urinare.

airinei

acum 10 ani

nu a fost facuta bine igiena locala cu apa si sapun
.

zoe

acum 10 ani

spanac, sangele din interior se spala cu sapun? zapacito.

Anca

acum 9 ani

Urina poate fi contaminata, daca nu se face igiena corespunzatoare inainte de recoltare.