Pot afla care din parteneri a fost primul infectat cu hiv ??

Imunodeficienta

Postata de Paulina cu un an in urma.

Prin ce metoda aflam vechimea bolii hiv in organism?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Exista anumite teste care pot determina cantitatea de virus din sange si pot oferi informatii cu privire la durata aproximativa a infectiei, cum ar fi testul de determinare a nivelului de ARN al HIV (testul de incorporare a nucleozidelor radioactive) sau testul de anticorpi HIV.

Cel mai indicat este sa consultati un medic specialist in boli infectioase, care va poata oferi informatii detaliate si va poate recomanda testele adecvate pentru situatia dumneavoastra.

Va recomandam sa va programati la un medic infectionist: https://www.clickmed.ro/medic/boli-infectioase

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Infectia-cu-HIV/infectia-cu-virusul-imunodeficientei-umane-hiv-sida_654