Infectie dupa aditie osoasa

Implantologie

Postata de MembruMobileApp1494814261 cu 6 ani in urma.

Buna seara. In urma cu 1 luna jumatate am realizat operatie de prelevare os din barbie (2 bucatele) si apoi aditia acestiua in mandibula partea stg. Totul a fost ok insa la 3 sapt dupa operatie mi s-au desfacut firele. Probabil am facut efort vocal pt ca am o fetita de 1 an 6 luni si m-am expus prea mult. Am fost cusuta din nou, dar mi s-a si slefuit unul din osurile adaugate ( deci a avut loc o noua interventie pesemne ca osul era prea lat si de aceea nu au tinut firele?). Au mai trecut 2 sapt si ma aflu in situatia in care am puroi care se scurge din gingie . Ce se intampla? Este posibil ca organismul sa refuze propriul os sau altul este motivul??? Doctorul sa fi gresit cu ceva? Sau este vina mea?Va multumesc.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Implantologie/riscuri-si-efecte-negative-in-urma-procedurii-de-implant-dentar_13054