implant silicon

Implantologie

Postata de Gillda cu 13 ani in urma.

Buna ziua,

Ma intereseaza daca este posibila realizarea unui implant cu silicon pentru marirea pulpei piciorului stang.

Mica fiind, in urma unor interventii chirurgicale repetate la tibia piciorului stang (fractura), muschiul acestuia a ramas la jumatatea volumului muschiului piciorului drept.

In prima faza, ma intereseaza daca se poate realiza un astfel de implant, daca exista aspecte secundare, orice alte informatii imi puteti furniza dvs legat de acest subiect. Si, totodata, care ar fi costul implicat.

Astept cu interes raspunsul dvs. la email: [email protected]

Cu stima,
Gillda Popescu

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Sigur ca este posibil. Este insa costisitor, ca orice operatie estetica. Adreseaza-te unui medic estetician. Gasesti clinici sau poate chiar recomandari pe net.

Onix

acum 13 ani

Buna Gilda,

Cred ca te referi de fapt la un implant de gamba (nu pulpa) - portiunea dintre genunchi si p***a piciorului.
Gasesti cateva info despre procedura la linkurile:
- despre procedura: //sfatulmedicului.ro/Ghid-de-interventii-estetice/implantul-de-gamba_4372
- unde se poate face in romania: //sfatulmedicului.ro/Chirurgie-estetica/implantul-in-gambe-noul-trend-in-materie-de-chirurgie-estetica_6272