Implant dentar

Implantologie

Postata de eus34 cu 13 ani in urma.

Buna ziua, as dori si eu sa stiu cat costa un implata dentar bucat. Eu am nevoie maxila nu vreau sa folosesc proteza. Imi pute-ti recomanda un medic stomatolog Iasi sau Roman. Va multumesc.

Raspunsuri (2)

haidu

acum 13 ani

Pentru reusita fixari implantului in maxilar este foarte benefica administrarea suplimentului alimentar Strontium Bone Maker de 340 mg/capsula , creste densitatea osoasa si stabilizeaza calciul in os, practic produce legatura dintre moleculele de calciu si implant, este foarte eficient si in osteoporoza sau alte probleme de oase, fracturi care se prind greu cum ar fi cele de sold, etc...

Radu M.

acum 8 ani

Buna! Un implant e 1700 Ron. Atat am dat eu.Medicul meu e doctorul Aristide(http://draristide.ro/ro_RO/), dar e in Bucuresti. oricum, poate ar fi mai bine sa-ti faci implant in Bucuresti. Eu am locuit o vreme in Braila si am dat numai de medici care mi-au facut niste lucrari care au avut nevoie apoi de reparatii. A doua oara mi-am cautat direct in Bucuresti. Cu implantul nu e de joaca: poate sa cada, poti sa faci infectie.Acum vezi si tu... Dr. Aristide e chiar bun. Daca ajungi in Bucuresti, ti-l recomand.