Dehiscenta plagii dupa inserarea implantului dentar?

Implantologie

Postata de Utilizator11558708693 cu 4 ani in urma.

Acum o saptamana mi-an pus um implant dentar cu augumentate osoasa in locul unui premolar dreapta sus.Dupa 2 zile am mi s-a deschis plaga atat pe orizontala cat si pe verticala cu vizualizarea membranei.Am mers inapoi ma doctor si mi-a zis sa continui cu clatire cu clorexidina + gel .Nu am durere decat un discomfort.Cat dureaza inchiderea plagii ?Ar trebui re-suturearea plagii?Va multumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa intrebati medicul.

Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Estetica-dentara/implanturile-dentare-tipuri-avantaje-si-riscuri_16962.