virusul hpv

HPV

Postata de andreea2053 cu 9 ani in urma.

Buna ziua. Numele meu este Andreea am 24 ani si de curand am aflat ca sunt infectata cu virusul phv 26 52 61 83 am facut si testul papanicolau in urma care mi a iesit o inflamatie pe care am tratat o cu ovule. Am avut o relatie de 7 ani si nu am stiut niciodata ca era infectat cu acest virus inca de la inceput.mie nu mi a aparut niciodata nimic in zona genitala si mi s a spus ca acest virus la mine este ascuns, dar acum ac***a o noua relatie la partenerul meu s a transmis asa am aflat si nefericitaveste.nu stiu ce sa fac ce tratament sa urmez sa scap de virus sau macar sa nu l mai transmit sunt disperata .astept un raspuns de la dvs. Va multumesc

Raspunsuri (1)

Dia_na

acum 8 ani

Nu te panica, multi oameni pot avea virusul fara sa stie si poate sa treaca de la sine cu o imunitate buna. Important este sa tii sub observatie ce face virusul, sa mergi la doctor periodic si sa iti cresti imunitatea. Poti incerca pentru imunitate sportul, regimul alimentar sanatos, tratament cu isoprinosine, super coriolus. Din cate stiu e bine sa repeti testul dupa un an sa vezi daca virusul a trecut. Foarte important e sa nu neglijezi problema, sa mergi periodic la consultatie ginecologica si sa faci papanicolau la 6 luni. Succes!