Veruci plane?

HPV Negi

Postata de Utilizator11625573635 cu 2 ani in urma.

Am fost la medicul dermatolog și am primit diagnosticul de veruci plane la nivelul feței. Acesta nu mi-a dat niciun tratament, spunând ca este o infecție virală. Exista totuși vreo crema/ulei care sa vindece? Pe zi ce trece ele cresc și se înmulțesc. Mulțumesc!

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Alunite--negi-si-keratoze/negii-si-negii-plantari_1351

Utilizator11633455126

acum 2 ani

Buna ziua, trebuie sa va schimbati medicul dermatolog. Acesta este un virus viral si nu dispare decat prin indepartare cu laser si tratament cu antibiotic dupa.