veruci interne

HPV

Postata de GuessWho1 cu 10 ani in urma.

Buna ziua! De vreo 4 luni ca lupt cu un tratament de azot lichid pentru tratarea HPV-ului. au mai ramas cateva veruci mici in jurul anusului si in interior. cand incerc sa merg la toaleta ma confrunt cu dureri mari de tot venite din interior, apoi sangerari....nu stiu ce sa fac! imi e frica sa ma mai duc la toaleta. Aveti ceva sfaturi pentru astA?

Raspunsuri (1)

Dr. Corneliu DOBRE

acum 10 ani

Din ce oras sunteti ???
Problema dumneavoastra trebuie tratata de o echipa, din care sa fac parte si un gastroenterolog sau chirurg (pentru efectuarea unor rectoscopii) un imunolog pentru evaluarea raspunsului dvs imunitar. Va trebui sa efectuati teste pentru hepatita B, hepatita C, HIV.
Cu stima,
075dermato.ro