un raspuns va rog!

HPV

Postata de adi wish cu 10 ani in urma.

Buna seara..am si eu sa zic o mare problema...a 27 de ani(barbat) si de ceva timp am observat ca mi-a aparut, mi-a crescut ca o carne in zona genitala chiar pe orificiul unde urinez(nu ma ustura, nu ma doare, nu ma mananca, nu ma deranjeaza)...am tot cautat pe net dar e posibil sa fie herpes genital.Sa consult un medic sau sa incerc sa iau `condyline`?..ma simt f stresat de aceasta `problema` si daca este posibil sa fie tratata...

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa consultati medicul dermato-venerolog pentru evaluare si tratament specific.

adi wish

acum 10 ani

am fost asta la un dermatolog-venerolog si mi-a confirmat ca este HPV...se poate trata numai prin laser(cauterizare)..anestezie cu crema fara ac...si mi-a dat sa iau isoprinosine...timp de 5zile 6 pastile /zi.Ma sfatuiti sa fac cauterizarea sau sa mai incerc si la alt medic ?