TESTUL PAPA NICOLAU

HPV

Postata de daniel210132112 cu 14 ani in urma.

buna ziua, am facut testul papa nicolau si doctorul mi a spus ca nu este bun. a iesit de tipul II-III .IN ANUL 2009 L AM FACUT SI A IESIT DE TIPUL II SI MI A RECOMANDAT SA PUN STERILET.ACUM L AM REPETAT SI A IESIT TOT DE TIPUL II-III.CE IMI RECOMANDATI IN CAZUL ACESTA?

Raspunsuri (8)

elena

acum 14 ani

Sa faci tratamentul foarte serios, sa-ti scoti steriletul, ca poate faci infectie si din cauza lui. Orice infectie la ovare, uter, trompe, da nastere unei scurgeri care afecteaza colul.De tipul II-III nu este foarte rau, dar nici foarte bine. Trebuie sa faci cu foarte mare seriozitate tratamentul pe care ti-l da dr, sa mergi la control dupa tratament. Daca anul trecut ti-a iesit II si acum ai III inseamna ca nu te-ai tratat corespunzator. Nu te juca cu sanatatea. Sanatate!!!

doinelu

acum 14 ani

nu e de joak cu organele gnitale si kncerul; fa-ti un consult medikl amanuntit,dak ai unde,cu medicii si medicina din romania e mai greu.bafta

CODRUTA MM

acum 13 ani

SI EU MI AM FACUT TESTUL DE VREO DOUA SAPTAMINI SI MI A IESIT PAP2 NU AM FOST CU EL LA MEDIC DAR CRED CA ESTE BUN

cella

acum 14 ani

.de ce ti-a recomandat sa-ti pui sterilet?steriletul te ajuta sa nu ramai insarcinata, nicidecum sa nu iei alte boli. Scoate tu frumusel steriletul si fa-ti niste analize calumea, la alt doctor!!!
daca doctorul asta e asa bun incat iti recomanda sterilet daca iti ieie papanicolau 2-3 ineamna ca a facut degeaba facultatea. CAUTA ALT DOCTOR SI FA TRATAMENT PANA NNU SE AGRAVEAZA!

laura

acum 14 ani

Buna,in cazul in care pap iese 2-3 nu este f bine,in timp (cativa ani) poate evolua catre cancer ,asa ca, teoretic medicii recomanda colposcopie pt vizualizarea in detaliu a colului,si, in cazul in care nu iese bine colposcopia, urmeaza biopsia.adica prelevare de tesut .Nu trebuie sa te sperii.Ci doar sa faci investigatii amanuntite care sa detecteze eventualele probleme,pana nu va fi prea tarziu.Poti schimba medicul- de exemplu,eu ti o recomand pe dna Virginia Tarlea este un medic renumit si multe fete iti pot confirma faptul ca este desavarsita in meseria ei La fel ca si raspunsul anterior,nu inteleg ce treaba are steriletul in toata chestia asta,este cel putin hilar !!.De altfel,informatii despre testul pap si clasificarea lui le regasesti in acest site.Multa sanatate iti doresc !!

AEtq3v 35j743b .lo

acum 14 ani

srtbw 5yj5 8;o970, 670[-7[07''

maria

acum 14 ani

am 54 de ani,am dureri in micul bazin, ele se intetesc cand simt aer rece, inceteaza de obicei in timpul noptii cand corpul se incalzeste.Am facut urocultura prin ianuarie si am liat un antibiotic prescris dupa o antibiograma. Durerile poate nu au aceeasi intensitate ca in perioada tratamentului dar este o statre de durere mocnita si nu mai stiu ce sa fac. Am fost si la ginecologi si urologi ulterior dar nu mi-au dat nici un diagnostic clar. Sunt ingrijorata si nu stiu la cine sa mai apelez!!!!!!!!!!Va rog ajutati-ma!

tandreea_24

acum 14 ani

Va recomand cu incredere, sa apelati la dr.COSMIN MIHAILESCU (clinica Sanador) un adevarat specialist ginecolog, caruia ii multumesc din tot sufletul pentru diagnosticul clar si pentru tratamentul eficient ,fara de care problema mea nu s-ar fi rezolvat!!!! Mergeti cu incredere,este un medic foarte bun!!!