Sunt semne de hpv oral?

HPV

Postata de MembruMobileAppaizzengod cu 6 ani in urma.

Salut. Acum 6 luni am fost tratat de hpv. Am avut acele condiloame genitale. Problema este ca am aflat tarziu cât de ușor se poate transmite acest virus și m-am uitat dacă am acei negi și in gura. Nu am observat nimic asemanator acelor negi dar am văzut sub limba ca am un fel de piele in plus, dacă pot sa ii zic așa. Iar pe partea superioară a limbii am un fel de biluțe mici. Nu am dureri și nu ma incomodează cu nimic.
Întrebarea mea este dacă sunt semne de HPV sau sunt normale și unde as putea sa merg pentru un consult.
Aici sunt câteva imagini:
adresa_web_filtrata /a/VFktPXk

Raspunsuri (3)

MembruMobileAppaizzengod

acum 6 ani

imgur. com/a/VFktPXk

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/HPV-si-cancerul-de-col-uterin/7-lucruri-mai-putin-cunoscute-despre-virusul-hpv_12596

Utilizator21527634405

acum 5 ani

am exact aceleasi chestii la limba si etc.. si sunt speriata de moarte. ai aflat ceva?