Secretie maronie

HPV

Postata de anaamalia cu 9 ani in urma.

Buna! Acum jumatate de an am observat in zona genitala niste excrescente de culoarea pielii, iar in urma unui consult la dermatolog mi s-a confirmat ca sunt condiloame cauzate de HPV. Am urmat un tratament cu Isoprinosine si Condilyne si nu am mai avut nicio problema pana acum doua saptamani, cand am observat ca mi-au reaparut, dar in interiorul vaginului. De asemenea, dupa fiecare contact sexual secretia s-a modificat, fiind maronie si fara miros,uneori cu urme de sange. Sunt destul de speriata, e posibil sa fie din cauza condiloamelor intravaginale sau sa fie o rana pe col? Multumesc!

Raspunsuri (2)

ramona

acum 9 ani

numai medicul iti poate spune ce anume este, noi putem sa ne dam doar cu parerea. orice secretie trebuie vazuta de un medic, si papanicolau trebuie facut cel putin anual. urgent la medic!

Crina

acum 9 ani

Eu iti recomand sa te duci la medic, numai acolo poti avea un rezultat real. Ti-l recomand pe dr. Jumuga, lucreaza la Gynecoland. Este un medic foarte bun, cu mine sta de vorba de fiecare data pana ce ma lamuresc si in plus este o persoana calda, care m-a incurajat de fiecare data. Ti-o recomand cu incredere, eu mai am prietene pe care le-am trimis la ea si nu s-a plans vreuna pana acum.