sangerez cu cheaguri

HPV

Postata de mgrosu cu 8 ani in urma.

menstruatia este abundenta si cu cheaguri, ce trebuie sa fac?

Raspunsuri (2)

Ilinca28

acum 8 ani

trebuie sa mergi la medic pentru consult. Poate fi un chist sau poate fi endometrioza daca ai si dureri. de chisturi poti scapa cu tratament daca nu sunt foarte mari sau laparoscopic. Ti-l recomand pe dr. Silviu Istoc, dumnealui m-a operat laparoscopic de endometrioza, este o operatie putin complicata, nu dureaza mult, si pleci pe picioarele tale. Acelasi lucru se poate face si in cazul chisturilor. este un medic extraordinar, care pe mine m-a ajutat sa raman insarcinata prin tratamentul urmat.

mgrosu

acum 8 ani

pe langa sangerari mari, am dureri mari de cap in primele 2 zile sau uneori in ultimele 2 zile ale ciclului, de fapt cred ca sunt migrene nu dureri de cap,am facut o ecografie transvaginala si uterul meu este vascos cu pereti ingrosati si prezinta pe alocuri chisturi mici de neoperat....asa mi-a spus medicul meu ginecolog,in acele zile ma anemiez simt cum imi fuge pamantul de sub picioare, sunt zile groaznice pentru mine, numai cine nu a trecut prin asa ceva nu poate intelege ceea ce va descriu eu......de acest medic am auzit insa la ce clinica particulara il pot gasi?....cu multumiri!