rezultate test papa nicolau

HPV

Postata de ionitza cu 13 ani in urma.

si-a facut sotia un test papa nicolau si i-a iesit urmatorul rezultat: frotiu inflamator si hemoragic moderat, relativ frecvente PMN degradate si hematii, celule glandulare endocervicale cu modificari reactive postinflamatorii, detritusuri. va rog sa-mi spuneti despre ce este vorba

Raspunsuri (2)

elena

acum 13 ani

Buna ziua! Astazi am facut o radiografie coloana cervicala( fata si prfil) de unde reies urmatoarele rezultate: - Rectitudine in plan sagital.
- Retrolistezis de aproximativ 1-2 mm la nivelul discurilor C2- C3 si C3-C4. Va rog tare mult imi puteti spune despre ce ar fi vorba? Va multumesc tare mult

Dr. Corneliu DOBRE

acum 13 ani

Rezultatul nu noteaza ''atipii'' celulare. deci ''e de bine''.
Mergeti cu incredere la medicul care a indicat testul Papanicolau.
075dermato