rezultat test papanicolau

HPV

Postata de danielacristina cu 8 ani in urma.

BUna ziua, in urma testului papanicolau, mamei mele i-au iest urmatoarele rezultate :clasificare papanicolau C5, clasificare munchen 5, clasificarea bethesda - carcinom.
As dori sa stiu daca este foarte grav.
Multumesc!

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , este grav . Va recomand sa comunicati strans cu medicul ginecolog pentru evaluarea bolii si tratamentul corect ,complet si cat mai rapid .