REZULTAT TEST HPV ,

HPV

Postata de cornelia177 cu 12 ani in urma.

PENTRU DL DOCTOR GINECOLOG,

VA ROG SA-MI EXPLICATI CE INSEAMNA ACEST REZULTAT LA HPV
PINA AJUNG LA MEDIC MIERCURI CRED CA INNEBUNESC

REZULTAT
L1 - popzitiv pentru HPV 6/11, 18
E6/E7 - POZITIV
& -globina +
va rog sa-mi spuneti daca este chiar asa grav si cu ce sa incep

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

Aveti cel putin 3 tulpini de HPV, toate cu risc cancerigen, din care tulpina 18 este dintre cele cu cel mai mare risc de cancer din toate tulpinile de HPV. E6 si E7 sunt proteinele HPV asociate cu cancerul (acestea inactiveaza alte doua proteine al caror rol este sa suprime tumora). Mai mult de atat nu stiu sa va spun. Mai gasiti informatii si pe Internet.