neo col uterin

HPV

Postata de marienne cu 14 ani in urma.

Buna ziua,am avut neo col uterin,histerectomie totala la cerere,fara sa fac citostatice,acum 6 ani.Ma simt foarte bine,dar am gonartroza,amindoi genunchii operati,probleme cu sirea spinarii,hallus operat.As dori sa stiu daca am voie sa fac fizio,electro si alte terapii avind inainte cancer,pentru oasele mele.Multumesc

Raspunsuri (4)

Adrienne

acum 14 ani

Cine-ti recomanda aceste tratamente ,cred ca este in masura sa stie sa raspunda si la aceasta intrebare. Eu cred ca se poate......ce stiu este ca,in urma interventiei pentru neo col uterin,se urmaresc ficatul,plamanii, oasele unde poate metastaza iar pelvisul unde poate recidiva. Multa sanatate !

marienne

acum 14 ani

Multumesc pentru raspuns dar eu as fii dorit de la un specialist..stiu unde trebuie sa ma adresez..nu va faceti probleme,am dorit si parerea altcuiva

Adrienne

acum 14 ani

OK....am inteles,ti-am raspuns la intrebare deoarece acum patru ani, am trecut si eu prin aceasta interventie chirurgicala. Daca doresti un raspuns de la un specialist ,trebuie sa contactezi CONSULTA MEDICUL online. Pe forum vei intalni ,in cel mai fericit caz, doar persoane care eventual au trecut prin aceeasi experienta,in rest vei primi doar pareri.....Multa sanatate !

Ioana

acum 9 luni

Buna ziua... dupa 13 ani de cancer... imi puteti spune in ce stadiu ati fost?? Mama mea este stadiul 3 si nu vor sa o operze fara chimio... Cine si unde v.ati operat. MULTUMESC