Negii genitali

HPV

Postata de deababilonia cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

Ma numesc Daniela si in urma cu un an am avut o surpriza neplacuta, am capatat de la prietenul meu HPV ce a rezultat cu aparitia unor negii genitali, am fost la medicul ginecolog si am facut papanicolau si testul ADN, a iesit grupa III, ceea ce era destul de grav si din testul ADN "ramura" 6 ceea ce producea aparitia negiilor genitali, am facut un tratament cu condylin care a dat rezultate dupa niste arsuri destul de dureroase.Acum 1 luna de zile am fost la un control de rutina la ginecolog si am facut iar testul Papa si a iesit surprinzator de bun grupa I cu o mica Candida, dar problema mea a inceput cu 2 saptamani cand au inceput mancarimile in zona intima roseata si acum cu aparitia negiilor.Cum se explica ca acel test a iesit bine si acum m-am ales cu minunile astea? ,si prietenul meu are aceiasi problema......astept un sfat si indrumarile dvs.

Raspunsuri (2)

tamas madalina

acum 9 ani

Eu am avut un neg vaginal extern destul de mare si l-am cauterizat. Intre timp miau mai aparut in interval de 2 saptamani alti 2 mai mici pe care nui pot cautwriza ca sunt prea mici. Si medicu mia prescris codyline. La fel si prietenul meu sa tratat cu aceasta solutie si iau trecut

tamas

acum 9 ani

Si eu am facut testu pap si nu mia iesit decat o candida ce se trateaza cu ovule. Eu am fct testu pap in noembrie si nu mia iesit numica de gen negi. Iar in martie anu asta am mai facut un pap si la fel nu a iesit negi...deci asta e se trateaza da pot reaparea din pacate ! Multa sanatate