Mai pot face copii?

HPV

Postata de Avocata cu 14 ani in urma.

Este adevarat ca din cauza acestei boli nu mai pot face copii?boala fiind in stare avansata

Raspunsuri (5)

norocoasa

acum 14 ani

depinde cat de avansata.si eu am fost depistata acum trei ani cu carcinom in situ ceea ce inseamna in termeni medicali cancer gr.0.am facut 2 operatii pe col dar acum sunt insarcinata in 7 luni jumate.e adevarat ca nu e o sarcina usuoara,de la 3 luni jumate stau la pat si totul e ok. deci se poate.multa bafta!

Avocata

acum 14 ani

Ai ramas insarcinata fara tratamente?si este adevarat k afecteaza fertilitatea?pt ca este destul de avansat...

monica

acum 14 ani

Buna seara!
Am descoperit de curand ca sunt infectata cu virusul hpv 51...am inteles ce este...dar nu mi-a zis nimeni ce consecinte o sa am....o sa pot sa fac copii???o sa reapara dupa tratament???

Avocata

acum 14 ani

Mie mi-a zis ca sa fac copil anul asta ca pe urma nu mai pot sa fac pt k aceasta infectie da infertilitate..am inteles ca acest hpv reaparare toata viata,il tratezi,dispare dar reapare... ai condiloame?adik negi vaginali?cati ani ai? tie ti-a zis ceva de copii?

cris

acum 13 ani

ce dragi imi sunt copiii