interpretare rezultat test papanicolau

HPV

Postata de adrianacj cu 14 ani in urma.

buna ziua,

As dori sa stiu daca rezultatului testului este rau, intrucat in urma acestuia s-a constatat: frotiu atrofic incipient, intens hemoragic, numeroase hematii, rare PMN, celule glandulare atipice (AGC-NOS). S-a recomandat calposcopie.
Inainte de acest test, s-a efectuat o antibiograma, iar rezultatul acesteia a fost: Streptococ grup B in cultura.
Va rog sa ma lamuriti. Multumesc.

Raspunsuri (1)

cella

acum 14 ani

cel mai bine ar fi sa mergi cu rezultatul la un medic, chiar si de familie. sigur stie semnificatia acelor definitii. succes!