infectie cu HPV

HPV

Postata de Elena991510 cu 15 ani in urma.

La lama papanicolau mi-a iesit infectie cu HPV, pe cand la genotiparea HPV mi-a iesit negativa.
Nu am una din tulpinile cu risc crescut oncogen sau ce sa cred ??
La colposcopie s-au vazut mici pete pe col..

Raspunsuri (1)

laura442

acum 15 ani

De vreme ce testul papanicolau si colposcopia "au dat alarma", ca sa zic asa, e cazul sa luati masuri. Medicul ce-a spus? Daca doriti un tratament naturist de combatere a aparitiei cancerului de col, scrieti-mi pe [email protected]
Multa sanatate!