HPV POZITIV ?

HPV

Postata de Bianca cu un an in urma.

Buna seara, as avea nevoie de părerea voastră. Recent mi-am făcut testul Papanicolau, care a ieșit perfect plus testul HPV care a ieșit pozitiv cu tulpinile 16, 35 și 59. Medicul ginecolog mi a spus ca Papanicolau a ieșit bine pentru ca infectarea cu HPV a fost recenta. Mi-a prescris medicamente pentru o perioada de 5 luni. Întrebarea mea: Nu e prea mare perioada de medicamentație? E normal ?

**Mentionez ca, nu am fost eu după analize, a fost mama, de asta nu am putut întreba acest aspect.

Mulțumesc mult!

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Analize-de-laborator/hpv_1011

nexus

acum 8 luni

Buna.
Ce medicamente ti s-au prescris?