HPV POZITIV

HPV

Postata de alinaneagu2000 cu 13 ani in urma.

Buna..am facut testul papiloma virus si a iesit pozitiv . tipul HPV cu risc crescut :56 .....alte tipuri de HPV:CP6108 IMI POATE SPUNE SI MIE CINEVA CAT DE GRAV ESTE ? VA ROG MULT DE TOT ...MULTUMESC

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

In ce sens cat de grav este? Cauta pe net informatii despre HPV si vei afla mai multe. Grija mare de la cine ai luat. Partenerul are si el.

luissete

acum 13 ani

Totul se trateaza.am avut shi eu papiloma virus de tip 16 18 si m-am tratat cu antibiotice shi ardere cu lazer.e costisitor dar efectiv.