Hpv bucal si genital?

HPV

Postata de Utilizator11572000542 cu 4 ani in urma.

Acum 8 luni au inceput sa imi iasa niste bubite in jurul vulvei , am fost la medicul ginecolog si a zis sa facem un papnic si dupa sa vedem sa nu fie vreun hpv ...problema e ca am plecat din tara dar am vazut rezultatele analizelor online la synevo si a iesit ca am hpv , dar am practicat si sex oral si mi-au iesit in fel de condiloame pe amigdale , sub limba si pe margine la limba spre gat ...nu stiu ce sa fac ? In ce consta tratament ? Pot face cancer rapid ?

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/HPV-si-cancerul-de-col-uterin/virusul-papiloma-uman-generalitati_1013

Utilizator11578246099

acum 4 ani

Buna! Depinde si ce tulpini hpv ai ...si da este grav ca poti face cancer