Fiind depistata HPV tulpina 18 pot face vaccinul hpv?sau ce pot lua ca si tratament?multumesc?

HPV Cancer de col uterin Infectie virala Condiloma acuminata Displazie de col uterin
+2
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21597220759 cu 3 ani in urma.

Buna ziua,va rog fetita mea in varsta de 23 ani a fost diagnosticata cu HPV tulpina 18 am inteles ca i-a fost curatata zona afectata dar pentru viitor nu a primit medicamentatie.Intrebarea mea este poate face vaccinul contra hpv? multumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/HPV-si-cancerul-de-col-uterin/7-lucruri-mai-putin-cunoscute-despre-virusul-hpv_12596