examen secretie vaginala

HPV

Postata de silviasilvia cu 13 ani in urma.

Dar acesdte rezultate ce indica?
Buletin de analize:
polimorfonucleare : relativ frecvente
limfocite: rare
macrofage: rare
flora cocica: rari coci G-
flora baciliara: bacili G+
candida spp: absent
trichomonas : absent

Raspunsuri (1)

Nirolf

acum 12 ani

Primele trei reprezinta celule ale sistemului imunitar, un numar mare poate indica existenta unei infectii.
Coci sunt bacterii cu forma rotunda a celulei, au fost depistati coci gram-negativi, bacilii sunt bacterii cu forma de betigas a celulei, au fost depistati bacili gram-pozitivi. Unele antibiotice sunt mai eficiente contra bacteriilor G-, altele contra celor G+.
Trebuie sa mergeti la un medic sa vada rezultatele si ce tratament sa va dea.