Este HPV?

HPV

Postata de Gya20 cu 14 ani in urma.

Acum 4 ani am avut primul contact sexual cu prietenul meu.Prezenta pe organul genital, la baza glandului, in zona numita col, niste aglomerari mici si dese.Dupa 2 ani mi-a zis ca e posibil sa fi contactat virusul Papilloma.Este posibil ca acele aglomerari sa fie HPV?Care sunt simptomele acestui virus?

Raspunsuri (1)

jeni2132829

acum 14 ani

buna, gya. eu am hpv. nu am avut nici un simptom al acestei afectiuni. parerea mea este ca ar trebui sa te duci la ginecolog, cat mai repede, ptr ca sa nu dispara "aglomerarile". sunt diverse afectiuni care cedeaza la factori precum sapunul... medicul este singurul in masura sa-ti spuna ce este aceea "aglomeratie". curaj si nu ignora sanatatea ta