conizatie -pot face.........??

HPV

Postata de debora mocan cu 10 ani in urma.

buna ziua.am avut si eu o conizatie de 2 sapt. intrebarea mea e; pot face masaj cu electrostimulare si cu ultrasunete??pot sa fac o procedura de slabire intr-o capsula cu raze uv? si pot sa mer la bai termale sulfuroase si sauna??
statul la soare si solarul nu e recomandat....va multumesc

Raspunsuri (2)

ramona

acum 10 ani

buna, bai nu poti face timp de 6 saptamani nici macar in cada, doar dus. nu ai voie sa intre apa, ma mir ca nu ti-au spus dupa interventie! de restul nu stiu, nu mi-am pus asemenea probleme dupa erad!

debora mocan

acum 10 ani

da, bai stiam ca nu am voie sa fac...am avut atat de multe intrebari sa pun incat pe acestea le-am uitat...m-am mai documentat putin dar m-am hotarat ca momentan mai astept.....multumesc frumos