colesterol

HPV

Postata de adriana284 cu 13 ani in urma.

am colesterolul 220 si ce trebuei sa fac ca sa-l aduc mai lalimita normala.

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Eliminati grasimile din mancare, daca aveti kilograme in plus scapati de ele, faceti miscare, evitati excesele de alcool, tutun, mancare prea sarata sau prea dulce, evitati prajelile, carnea rosie si grea etc. Cautati pe Internet "reducerea colesterolului" sau ceva asemanator si veti gasi informatii.