cancer de col

HPV

Postata de aurab cu 13 ani in urma.

am avut cancer de col st 2b in 2009 neoperat,tratat radiomchimio,brahio,iar in urma cu o luna am facut o biopsie din care rezulta ca mai sunt celule squamoase,toate analizele bune,radiografii,tomografii negative.credeti ca e o recidiva ?cum se poate tratata?

Raspunsuri (3)

cristinaaaaa

acum 13 ani

Buna seara ,am si eu o mica intrebare: am 3 noduli pe colul uterin ,menstruatie normala dar cu ceva dureri e posibil sa fie cancer?Va multumesc

cornelia

acum 13 ani

Pt. aurab
Dar ce varsta aveti? De ce nu v-ati operat? Eu in 2009 m-am operat la Cluj - aveam stadiul 0. Am 54 ani, iar doctorul a spus ca este mai bine sa ma operez.

geli

acum 10 ani

de unde esti si unde te-ai tratat