Cancer de col uterin

HPV

Postata de raluca6041451 cu 11 ani in urma.

Buna seara, Mama mea a fost operata de curand de cancer de col uterin histerectomie totala in Belgia la o clinica privata.Dupa recoltarea de probe dupa operatie i s-a transmis ca pentru siguranta sa faca 4 sedinte de chimoterapie.As dori sa va intreb insa daca stiti ceva daca pentru chimioterapie sau pentru ce se implanteaza ceva de inox care trebuie sa stea cu el 3 ani cu anestezie totala iar? Stie cineva de aceasta tehnica sa imi spuna si mie mai multe ca nu am auzit la noi in tara de ea.Va multumesc anticipat de raspuns.o seara buna!

Raspunsuri (5)

raluca6041451

acum 11 ani

Nu s-a operat nimeni in strainatate de cancer de col uterin?? Ce tehnici sunt referitor la chimioterapie??

ciprian

acum 11 ani

nevasta mea a facut chimoterapie se simte rau dupa tratament in e greata mereu de la mirosuri si acum urmeaza operatie la sfarsitul lunii , chimioterapia e jale dar...

ciprian

acum 11 ani

nevasta mea a facut chimoterapie se simte rau dupa tratament in e greata mereu de la mirosuri si acum urmeaza operatie la sfarsitul lunii , chimioterapia e jale dar...

raluca6041451

acum 11 ani

Mama mea s-a operat deja abia acum a inceput chimioterapia are 4 sedinte si 4 de radio.Ma interesa daca s-a operat cineva in strainatate ca vad ca au alte tehnici.Multa sanatate sotiei tale!Si mama se simte rau dar sper sa isi revina rpd la ea au zis ca sunt mai mult ca masura de precautie aceste sedinte.

mihaela

acum 7 ani

chimioterapia e o timpenie e cea mai spurcata raza te termina de pe piceoare mamei mele operata de col uterin stdiu 2 iam facut radio terapie la iasi acum dupa 24 de sedinte multumim lui dumnezeu este pe pici
oare nare nimic e la regim in continuare iar analizele iau iesit bine