cancer de col uterin

HPV

Postata de lissa31 cu 12 ani in urma.

as vrea si eu o interpretare pt un test papanicolau peste 75%din frotiu acoperit de hematii si inflamatii modificari clulare benigne gardnerella vaginalis ,modificari non neoplazice cu inflamatii,negativ pt leziuni intraepiteliale ASCUS US .CELULE Glandulare agc modificari celulare reactive

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

acest rezultat trebuie comunicat medicului ginecolog.
ASCUS US negativ inseamna fara modificari atitpice celulare.