Buna ziua ..Am făcut ERAD joi la giulesti la dna doctor Laura Leonte și sunt foarte mulțumita .însă mi sa dat tratament și sa fac papanicolau peste 4 luni și testarea hpv peste un an ....Este bn oare?

HPV

Postata de MembruMobileApp1502119555 cu 6 ani in urma.

Nu trebuia înainte de ERAD sa mi facă testarea HPV? Și cu mostrele de la laborator an înțeles că determina dacă sunt predispusa la cancer de col uterin? ??

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Recomandarea noastra este sa urmati sfatul medicului curant.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/HPV-si-cancerul-de-col-uterin/7-lucruri-mai-putin-cunoscute-despre-virusul-hpv_12596